Wycieczka z Klubowiczami do Olsztyna :)

Drodzy klubowicze Jura Club!!
W dniu 07.04.2018r planujemy przywitać utęsknioną wiosnę w Olsztynie koło Częstochowy. Będziemy oglądać jak się budzi przyroda w Rezerwacie Sokole Góry oraz na górze Lipówka i Biakło !!
A oto plan naszej wycieczki pieszej!!!!:
Dojazd do Olsztyna indywidualny.
Zbiórka o godz.11,00 na parkingu w Olsztynie przy głównym wejściu na zamek Olsztyński.
Stamtąd idziemy przez ruiny zamku w Olsztynie w stronę wzniesienia Lipówka, kolejno przez wzniesienie Biakło zwane Małym Giewontem. Dalej pójdziemy w stronę Gór Sokolich.Tam zwiedzimy skałki na Bońku. Następnie przejdziemy koło najgłębszej jaskini na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej,która nazywa się Studnisko . Jaskinia ta jest niedostępna dla turystów i wymaga umiejętności speleologicznych. Tak samo wygląda z jaskinią Koralowa,którą miniemy po 15 minutowym marszu. Natomiast inna jest sytuacja z jaskinią Olsztyńską,do której się udamy po minięciu wymienionych wcześniej jaskiń. Jaskinia ta jest ogólnie dostępna wystarczy mieć z sobą dobrą latarkę najlepiej czołówkę. Dzieci mogą zwiedzać tą jaskinię oczywiście przy udziale opiekuna/rodzica.Temperatura w jaskini wynosi ok 7 st.C.
Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy drogę powrotną. Tym razem ominiemy wzgórze Biakło i Lipówkę od strony wschodniej. Odległość w jedna stronę to 6,5 km X 2 Strony= 13km. Czas przejścia w obie strony to ok.4 godzin + postoje na uzupełnienie kalorii i płynów.
Serdecznie zapraszamy naszych członków klubu z Częstochowy i Pajęczna wraz z osobami towarzyszącymi i dziećmi .
W celu zapewnienia odpowiedniej opieki i dobrej logistyki prosimy o potwierdzenie swojej obecności w formie zgłoszenie w klubie na recepcji, telefonicznie lub maliowo.

Uwaga!! podajemy co należy ze sobą zabrać:
1.Wygodne obuwie – najlepiej buty za kostkę z wibramem (tz. górskie) w najgorszym wypadku buty typu adidasy,
2.Ciepłe ubranie „na cebulkę” z kurtka przeciwwiatrową i deszczową (najlepiej z membraną oddychającą typu gore tex lub sympatex),
3. Czapka , rękawiczki,
4. Termos z ciepłym napojem + woda w butelce ok. 1l/osoba,
5. Jedzenie-kanapki, batoniki energetyczne,
6. Latarka/czołówka,
7. Drobna apteczka- bandaż ,plasterki na obtarcia,środki przeciwbólowe,
8 .DOBRY HUMOR!!!.
W sytuacji jakichkolwiek pytań uwag proszimy o telefon do Jacka Kaczmarzyka
tel 668116700
Z Jurajskim Pozdrowieniem Zarząd Jura Club